сите категории

Пакување со кула

Дома>Производи>Пакување со кула

Пал прстен


Pall Ring има карактеристики на низок пад на притисок, голем флукс, висока ефикасност.

Материјал: Не'рѓосувачки челик, јаглероден челик, алуминиум, бронза, 304L, 316L и друга легура, јаглерод пропушта алуминиум. Зајакнување на полипропилен, зајакнување на најлон6, зајакнување на најлон66, зајакнување на PBT исто така може да го побара корисникот.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Pall Ring има карактеристики на низок пад на притисок, голем флукс, висока ефикасност.

Материјал: Не'рѓосувачки челик, јаглероден челик, алуминиум, бронза, 304L, 316L и друга легура, јаглерод пропушта алуминиум. Зајакнување на полипропилен, зајакнување на најлон6, зајакнување на најлон66, зајакнување на PBT исто така може да го побара корисникот.

Примена: Се користи во секаков вид на одвојување, апсорбираат, не апсорбираат растенија, постојани растенија за декомпресија, растенија со амонијак, постројка за декарбонизација, постројка за десулфурација u одделување на етилбензен, одвојување на изооктан / метилбензен.

Технички лист на

20170531164236

Испраќам барање