сите категории

Заптивка за спирална рана

Дома>Производи>Заптивка за спирална рана

Спирална заптивка за рани за разменувач на топлина


Spiral wound gasket with outer ring and inner ring, consists of “V-shape”(or”W-shape”)metal tape and nonmetal tape, which are overlapped each other and wound continuously.To fasten the metal tape,both its start point and end point are tack welded. With the support of outer ring and inner ring, it could be used on raised face flange. Featurea Wide Scope of acceptable working conditions. Can be used under high temperature, high pressure and ultra-low temperature or vacuu...

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Spiral wound gasket with outer ring and inner ring, consists of “V-shape”(or”W-shape”)metal tape and nonmetal tape, which are overlapped each other and wound continuously.To fasten the metal tape,both its start point and end point are tack welded. With the support of outer ring and inner ring, it could be used on raised face flange.

Featurea

Широк опсег на прифатливи услови за работа. Може да се користи во услови на висока температура, висок притисок и ултра-ниска температура или вакуум. Променете ја комбинацијата на материјали за заптивки за да се решите проблемот со хемиска корозија на разновидни медиуми кон заптивката.

Не многу крути барања за прецизноста на површината на прирабницата. Може да се користи за запечатување на прирабници со груба површина

Лесна инсталација и практична употреба.

Одлична заптивка

Тип на производи

dd

Технички лист на

Тип на производ

Големина (mm

Температура (℃)

Притисок (Mpa

Заптивка за спирална рана filled with Graphite

 

φ16 ~ φ3200

(Во оксидирачка околина) -240 ~ + 550 ; (во неоксидирачка средина) -240 ~ + 870

(Под топла вода, масло итн.) 30 Mpa; (Под масло од пареа, гасови и сл.) 20 Mpa

Заптивка за спирална рана исполнета со азбест

 

φ16 ~ φ3200

-150 450 ℃ ~ +

15

Заптивка за спирална рана исполнета со тефлонски

 

φ16 ~ φ3200

-200 250 ℃ ~ +

15

Област на апликација

Дихтунзите со спирална рана се користат главно во вентили и цевки, сад под притисок, кондензатор, прирабници за разменувач на топлина во нафтена, хемиска, металургија, садови и механичка индустрија.


Испраќам барање