сите категории

Заптивка за спирална рана

Дома>Производи>Заптивка за спирална рана

Заптивка за заптивка на прирабница во Кина, спирална рачка заптивка


Спиралната заптивка за рани се состои од метална лента „V-облик“ (или „во форма на W“) и неметална лента, кои се преклопуваат едни со други и се вртат постојано. За да ја зацврстите металната лента, и нејзината почетна точка и крајната точка се заварени со метал. Функција Широк опсег на прифатливи услови за работа. Може да се користи во услови на висока температура, висок притисок и ултра-ниска температура или вакуум. Променете ја комбинацијата на материјали за заптивки за да се решите проблемот со хемиската корозија на разновидните ...

                     
  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Спиралната заптивка за рани се состои од метална лента „V-форма“ (или „во форма на W“) и неметална лента, кои се преклопуваат едни со други и непрекинато се намотуваат. За да ја зацврстите металната лента, и нејзината почетна точка и крајната точка се заварени со метал.

функција

Широк опсег на прифатливи услови за работа. Може да се користи во услови на висока температура, висок притисок и ултра-ниска температура или вакуум. Променете ја комбинацијата на материјали за заптивки за да се решите проблемот со хемиска корозија на разновидни медиуми кон заптивката.

Не многу крути барања за прецизноста на површината на прирабницата. Може да се користи за запечатување на прирабници со груба површина

Лесна инсталација и практична употреба.

Одлична заптивка

Тип на производи

ee

Технички лист на

Тип на производ

Големина (mm

Температура (℃)

Притисок (Mpa

Заптивка за спирална рана исполнета со графит

 

φ16 ~ φ3200

(Во оксидирачка околина) -240 ~ + 550 ; (во неоксидирачка средина) -240 ~ + 870

(Под топла вода, масло итн.) 30 Mpa; (Под масло од пареа, гасови и сл.) 20 Mpa

Заптивка за спирална рана исполнета со азбест

 

φ16 ~ φ3200

-150 450 ℃ ~ +

15

Заптивка за спирална рана исполнета со азбест

 

φ16 ~ φ3200

-150 450 ℃ ~ +

15

Заптивка за спирална рана исполнета со тефлонски

 

φ16 ~ φ3200

-200 250 ℃ ~ +

15

 

Област на апликација

Дихтунзите со спирална рана се користат главно во вентили и цевки, сад под притисок, кондензатор, прирабници за разменувач на топлина во нафтена, хемиска, металургија, садови и механичка индустрија.

Испраќам барање