сите категории

О-прстен

Дома>Производи>О-прстен

Прилагодено тефлонски прстен О


Тефлонските прстени се произведуваат со 100% Virgin тефлонски или исполнет тефлонски производи, изработени до крајно толерантни толеранции и до највисоките спецификации на индустријата и војската. Отпорен е на повеќето хемикалии, вклучувајќи киселини, бази, масла, пареа и други хемикалии. Исто така е многу цврст и отпорен на абразија.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Тефлонските прстени се произведуваат со 100% Virgin тефлонски или исполнет тефлонски производи, изработени до крајно толерантни толеранции и до највисоките спецификации на индустријата и војската. Отпорен е на повеќето хемикалии, вклучувајќи киселини, бази, масла, пареа и други хемикалии. Исто така е многу цврст и отпорен на абразија.

Технички лист на

СопственостединицаРезултат
Густинаg / cm32.1 2.3 ~
Затегнувачка цврстинаМПА15.0
Издолжување на пауза%150

Област на апликација

  •  Земјоделски, пумпи, рударство
  •  Railелезничка и транспортна употреба, Тркала
  • Општи инженерски апликации
  • Морски, испорака, автомобилска индустрија
Испраќам барање