сите категории

Плетена амбалажа

Дома>Производи>Плетена амбалажа

Ramie Braided Packing


Ramie packing is braided from natural ramie impregnated with PTFE emulsion, ramie has higher structural strength and turns soft in the water. The PTFE emulsion enhances the lubrication ability of ramie.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Ramie packing is braided from natural ramie impregnated with PTFE emulsion, ramie has higher structural strength and turns soft in the water. The PTFE emulsion enhances the lubrication ability of ramie.

 Технички лист на


Ротирачки

Реципроцитет

Вентили

Притисок

2Mpa

2Mpa

3Mpa

вратило брзина

8m/s rotary

температура

-50 ℃ ~ + 130 ℃

Опсег на PH

5 11 ~

Испраќам барање