сите категории

Плетена амбалажа

Дома>Производи>Плетена амбалажа

Тефлонски амбалажа со арамидно катче


PTFE packing with aramid corner is made from aramid yarns impregnated with PTFE, while the friction faces are made of PTFE yarns. This structure enhances the lubrication ability of aramid fiber and improves the strength of the pure PTFE.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

PTFE packing with aramid corner is made from aramid yarns impregnated with PTFE, while the friction faces are made of PTFE yarns. This structure enhances the lubrication ability of aramid fiber and improves the strength of the pure PTFE.

Технички лист на


Ротирачки

Реципроцитет

Вентили

Притисок

4Mpa

15Mpa

25Mpa

вратило брзина

Ротирачки 22m / s

температура

-100 ℃ ~ + 280 ℃

Опсег на PH

2 12 ~

 Област на апликација

It affords longer service life under severe conditions which conventional asbestos packing can bot provide satisfaction, such as mine, tin ore, paper pulp, feed water pump of power stations, etc.

Испраќам барање