сите категории

Плетена амбалажа

Дома>Производи>Плетена амбалажа

PTFE Graphite Packing with Aramid Corner


PTFE graphite packing with aramid corner is made from aramid yarns impregnated with PTFE, while the friction faces are made of graphite PTFE yarns. The graphite particle in PTFE yarn enhances the heat exchange efficiency.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

PTFE graphite packing with aramid corner is made from aramid yarns impregnated with PTFE, while the friction faces are made of graphite PTFE yarns. The graphite particle in PTFE yarn enhances the heat exchange efficiency.

Технички лист на


Ротирачки

Реципроцитет

Вентили

Притисок

4Mpa

15Mpa

25Mpa

вратило брзина

Ротирачки 20m / s

температура

-200 ℃ ~ + 280 ℃

Опсег на PH

2 12 ~

 Област на апликација

Овозможува подолг век на траење под тешки услови што конвенционалното пакување од азбест може да обезбеди задоволство, како што се рудникот, калај руда, хартиена пулпа, пумпа за вода за напојување на електрани итн.

Испраќам барање