сите категории

Плетена амбалажа

Дома>Производи>Плетена амбалажа

Тефлонски пакувања со плетенки со филаменти


Пакетот со тефлонски филаменти е плетенка од чисто предиво со филаменти од тефлонски и е импрегнирана со дисперзија на тефлонски, има подобра внатрешна структура, поголема густина на пресек и јачина на структурата од традиционалното тефлонско пакување.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Пакетот со тефлонски филаменти е плетенка од чисто предиво со филаменти од тефлонски и е импрегнирана со дисперзија на тефлонски, има подобра внатрешна структура, поголема густина на пресек и јачина на структурата од традиционалното тефлонско пакување.

Технички лист на


Ротирачки

Реципроцитет

Вентили

Притисок

3Mpa

15Mpa

25Mpa

вратило брзина

Ротирачки 12m / s

температура

-200 ℃ ~ + 280 ℃

Опсег на PH

0 14 ~

 Област на апликација

Ротирачка и повратна фабрика во преработката на храна, фармацевтски производи, специјални хемикалии и сектори од пулпа и хартија. 

Испраќам барање