сите категории

Плетена амбалажа

Дома>Производи>Плетена амбалажа

Пакување со плетенки со ариклични влакна


Arcylic fiber packing braided from high strength arcylic fiber with PTFE impregnated twice time. It has excellent properties of sealing, lubricating and resistant to chemical. The arcylic packing can be with or without oil. High elastic red silicone rubber core can absorb vibration.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Arcylic fiber packing braided from high strength arcylic fiber with PTFE impregnated twice time. It has excellent properties of sealing, lubricating and resistant to chemical. The arcylic packing can be with or without oil. High elastic red silicone rubber core can absorb vibration.

Технички лист на


Ротирачки

Реципроцитет

Вентили

Притисок

2Mpa

10Mpa

20Mpa

вратило брзина

Ротирачки 20m / s

температура

-100 ℃ ~ + 280 ℃

Опсег на PH

2 12 ~

Област на апликација

Usually used in pumps and valves, and can handle more chemicals except strong acid, strong alkali and strong oxidizer.

Испраќам барање