сите категории

Плетена амбалажа

Дома>Производи>Плетена амбалажа

Флексибилно пакување со плетен графит


Плетеното пакување со флексибилен графит е изработено од иновативно проширено чисто графитно предиво. Комбинација на друго плетено пакување кое е изработено од иновативно проширено чисто графитно предиво. Комбинацијата на друго плетено пакување инсталирано со одличните можности за запечатување на експандиран чист графит ја прави најефективната компонента на запечатување.

                     

  • FOB Цена:                Преговори
  • Набавка Способност:           10000 парче / парчиња месечно

  • Пристаниште:                          Шангај Нингбо 

  • Начин на плаќање:        Western Union или PayPal , T / T, L / C
Контактирајте не

Карактеристики

Плетеното пакување со флексибилен графит е изработено од иновативно проширено чисто графитно предиво. Комбинација на друго плетено пакување кое е изработено од иновативно проширено чисто графитно предиво. Комбинацијата на друго плетено пакување инсталирано со одличните можности за запечатување на експандиран чист графит ја прави најефективната компонента на запечатување.

Технички лист на


Ротирачки

Реципроцитет

Вентили

Притисок

3Mpa

10Mpa

20Mpa

вратило брзина

Ротирачки 20m / s

температура

-200 ℃ ~ + 455 ℃ атмосфера, + 650 ℃ во пареа

Опсег на PH

0 14 ~

 Област на апликација

Може да се користи за запечатување на топла вода, висока температура и притисок на пареа, течност за пренос на топлина, водороден гас, амонијак, органски растворувачи, јаглеводороди, криогени течности итн., Освен помалку силен оксидатор. Тоа е уникатно и универзално пакување за запечатување.

Испраќам барање