Përforcuar PTFE copë litari

Përshkrim i shkurtër:

Modified PTFE gaskets improved performance over conventional PTFE, Reduced product loss and emissions. Excellent bolt torque retention, unique manufacturing process minimizes cold flow problems typical of skived and expanded PTFE Sheets. Withstands a wide range of chemicals for extended service life in a wide variety of applications. Technical Data Sheet Property Unit Standard Color   Blue Composition   PTFE with glassfiber Temperature Range ℃ -268~+260 Pre...


 • FOB Çmimi: Negocimi
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai Ningbo
 • Kushtet e pagesës: Western Union ose PayPal, T / T, L / C
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Rondelet e modifikuara PTFE përmirësuar performancën mbi PTFE konvencionale, e reduktuara humbjen e produktit dhe emisionet. Excellent mbajtjes rrufe në qiell çift rrotullues, proces unik e prodhimit minimizon problemet e rrjedhës së ftohtë tipike e skived dhe zgjeruar Sheets PTFE. Reziston një gamë të gjerë të kimikateve për jetën shërbimit të zgjeruar në një shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve.

  Sheet dhëna teknike

  pronë

  njësi

  standard

  Ngjyrë

   

  blu

  përbërje

   

  PTFE me glassfiber

  Temperatura Gama

  -268 ~ + 260

  presion

  bar

  55

  Sealability (GB / T9129-2003)

  cm 3/ s

  <1 x 10-3

  Creep Relaksimi ASTM F38

  %

  35

  Ngjeshmërisë Gama ASTM F36-99

  %

  25 ~ 40

  Rimëkëmbjes ASTM F36-99

  %

  > 25

  Forca elastik ASTMF 152-95

  N / mm 2

  12

  ndezshmëri

  nuk do të mbështesë flaka

  rritjen e baktereve

  nuk do të mbështesë

   

  Zona aplikimi

  Ajo mund të përdoret për vulë mekanike, anticorrosion kimike, procesi kimike anije vulë, makinë guideways mjet lubrifikim, ura mbështetje ndërtimi slider dhe lloje të ndryshme të nënshkrimin tub në temperaturë të lartë dhe gjendje të lartë gërryes.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Star

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Car

  WhatsApp Online Chat !
  function pcWhatsapp(){ document.getElementById("mo_whatsapp").setAttribute("class", "pc_whatsapp") } function moWhatsapp(){ document.getElementById("mo_whatsapp").setAttribute("class", "mo_whatsapp") } if( /Android|webOS|iPhone|iPad|iPod|BlackBerry|IEMobile|Opera Mini/i.test(navigator.userAgent) ) { moWhatsapp() }else{ pcWhatsapp() }