PTFE O RING

Përshkrim i shkurtër:

PTFE o-rings are produced with 100% Virgin PTFE or filled PTFE,and fabricated to extremely close tolerances and to the highest industry and military specifications. It is resistant to most chemicals including acids, bases, oils, steam and other chemicals. It is also very tough and abrasive resistant. Technical Data Sheet Property Unit Result Density g/cm3 2.1~2.3 Tensile Strength Mpa 15.0 Elongation at Break % 150 Application Area  Agricultural, pumps, mining  Rail and transport ...


 • FOB Çmimi: Negocimi
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai Ningbo
 • Kushtet e pagesës: Western Union ose PayPal, T / T, L / C
 • Detail Product

  Produkt Tags

  PTFE o-unaza janë prodhuar me 100% Virgin PTFE ose PTFE mbushur, dhe të fabrikuara për të jashtëzakonisht tolerancat të ngushtë dhe me industrinë më të lartë dhe specifikimet ushtarake. Ajo është rezistente ndaj kimikateve, duke përfshirë acideve, bazave, vajra, avull dhe kimikate të tjera. Ajo është gjithashtu shumë e vështirë dhe gërryes rezistente.

  Sheet dhëna teknike

  pronë njësi rezultat
  Densitet g / cm 3 2.1 ~ 2.3
  forca elastik Mpa 15.0
  Zgjatimi në pushim % 150

  Zona aplikimi

  •  Bujqësore, pompa, minierave
  •  Hekurudhor dhe përdorimin e transportit, rrota
  • aplikimet e përgjithshme inxhinierike
  • Detare, Shipping, Automotive

 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree

  WhatsApp Online Chat !
  function pcWhatsapp(){ document.getElementById("mo_whatsapp").setAttribute("class", "pc_whatsapp") } function moWhatsapp(){ document.getElementById("mo_whatsapp").setAttribute("class", "mo_whatsapp") } if( /Android|webOS|iPhone|iPad|iPod|BlackBerry|IEMobile|Opera Mini/i.test(navigator.userAgent) ) { moWhatsapp() }else{ pcWhatsapp() }