FEP encapsulated O-Unaza

Përshkrim i shkurtër:

Encapsulated O Ring adopts special rubber resisting high temperature, F+ plastic and special engineering to compound this sealing product. It not only has low contraction permanent set functions of rubber O Ring, but also resistant heat, cold oil, friction, chemical corrusion and other performances. It can be used in all kind of dynamical seal and static seal widely, meanwhile can replace all traditional rubber and plastic O Ring. Technical Data Sheet Property Unit Result A B ...


 • FOB Çmimi: Negocimi
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai Ningbo
 • Kushtet e pagesës: Western Union ose PayPal, T / T, L / C
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Encapsulated O Unaza adopton gome veçantë rezistonin temperaturë të lartë, F + plastike dhe inxhinieri veçantë të kompleksit këtij produkti vulosës. Ajo jo vetëm që ka tkurrjes ulët të përhershme të përcaktuara funksionet e O gome ring, por edhe rezistent ndaj nxehtësisë, vaj ftohtë, fërkime, corrusion kimike dhe shfaqje të tjera. Ajo mund të përdoret në të gjitha llojet e vulës dinamike dhe vulën statike gjerësisht, ndërkohë mund të zëvendësojë të gjitha gome dhe plastike tradicionale O Ring.

  Sheet dhëna teknike

  pronë

  njësi

  rezultat

  A

  B

  C

  kushte normale

  fortësi

  JIS Hs

  70 ~ 90

  70 ~ 90

  60 ~ 75

  Zgjatime (min).

  %

  60

  60

  80

  Stresit elastik (min)

  Mpa

  16

  16

  16

  ngjeshmërisë

  %

  50 ~ 60

  50 ~ 60

  60 ~ 75

  Rimëkëmbjes

  %

  > 85

  > 85

  > 70

  Permanentset

  %

  <10

  <10

  <10

  230 ° Cx24h plakja e ajrit të nxehtë

  Ndërrimi i fortësisë (max)

  JIS Hs

  -5 ~ + 5

  -5 ~ + 5

  -5 ~ + 5

  Ndërrimi i stresi elastik (max)

  %

  -15

  -15

  -15

  Ndryshimi i zgjatim (max)

  %

  -20

  -20

  -20

  compression Permanentset

  175 ° Cx70h

  %

  ≤20

  ≤20

  ≤20

  Ngjyrë

   

   

  bojë kafe

  e zezë

  i kuq

  Aplikimet

  Temperatura e Kufizuar

  -20 ~ + 250

  -20 ~ + 200

  -20 ~ + 200

  presioni Kufizuar

  Mpa

  0 ~ 35

  Ambienti i punës

   

  Caustics forta, acide të moderuar, klor, gazeve, uji, avull, hidrokarbure, hidrogjenit dhe fluori alumin përjashtim të fluor elementin e fuzionit natriumit.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni avionit

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Key

  WhatsApp Online Chat !
  function pcWhatsapp(){ document.getElementById("mo_whatsapp").setAttribute("class", "pc_whatsapp") } function moWhatsapp(){ document.getElementById("mo_whatsapp").setAttribute("class", "mo_whatsapp") } if( /Android|webOS|iPhone|iPad|iPod|BlackBerry|IEMobile|Opera Mini/i.test(navigator.userAgent) ) { moWhatsapp() }else{ pcWhatsapp() }